Jak na praní

06.02.2018

JDE TO I JINAK - účinně a přitom šetrně - k Vašemu prádlu, zdraví i přírodě. 

Než jsem znala Euronu, používala jsem na praní všechno možné, ale nikdy to nebylo ono. Skvrny na dětském oblečení zůstávaly, bílé věci chytaly postupně šedivý nádech, no nic moc. Myslela jsem si, že to hold jinak nejde, tak jsem to neřešila. 
Pak jsem dostala od kamarádky tip na Euronu. Přiznávám, že jsem neměla chuť zkoušet něco nového, nějak se mně nechtělo věřit, že to může být jiné. Pak mně ale došly zásoby, tak jsem si řekla proč ne? 
Už když jsem dávala to množství do pračky, začalo mně vrtat hlavou, jak je možné, že stačí tak málo, když předtím jsem toho tam vždycky lila plnou nádobku, a ještě přidala, ať se to líp vypere :))) No a pak přišel úžas - nejdříve z krásné vůně a pak z toho, že upatlané trička a tepláky byly krásně vyprané a čisté! 😮🤗
To mě opravdu nadchlo. Takže jsem si nastudovala vše o praní s Euronou, plnidlech, a jak se dá prát ekologicky i ekonomicky, a věděla jsem, že to je to pravé :) A když jsem pak vyzkoušela i voňavé aviváže, měla jsem jasno. Zašedlé je zpátky bílé, a barvy září - modrá je pořád modrá a červená červená :) Takže s úsměvem věším na šňůru a nasávám tu nádhernou vůni. To je Eurona 😍 Účinná a přitom šetrná 🍀🍀🍀 Podívejte se, jak je to jednoduché :) Nemusíte tahat těžké a objemné balíky prášků, ale pohodlně si z domu objednat ekologicky šetrné a účinné prací prostředky přímo od českého výrobce a ještě všechno nakoupíte za velkoobchodní ceny. 

PLNIDLA - co jsou a jejich vliv na praní

V komerčních prášcích běžně dostupných v obchodech (bohužel většinou i dětských) najdete mnoho agresivních látek, mimo jiné formaldehydy, fosfáty, chlór. Ale i plnidla = látky, které nemají téměř žádný prací význam, pouze dělají dojem velkého objemu (jsou to hlavě soda bikarbona, zeolity a sůl, v levnějších prášcích i pomleté husí brka nebo křída). Máte tak pocit, že jste opravdu výhodně nakoupili - velký balík za skvělou cenu. Ale to není tak úplně pravda.

Takového prášku musíte dávkovat daleko více než je nutné. Navíc jsou plnidla velmi špatně rozpustné a drží se ve vláknu látky. Výsledkem je špatně vyprané prádlo, prášek usazený v prádle i v pračce, možné zhoršení kožních problémů, zanesená pračka, utlumené barvy látek, a také znečištění odpadních vod, kam všechny tyto látky vypouštíme.

Vpravo na obrázku vidíte na dně odměrky množství gelu, které stačí na jedno praní.

PRACÍ PROSTŘEDKY EURONA 

Eurona ve svých pracích prostředcích plnidla nepoužívá. Navíc neobsahují chlór, formaldehydy, fosfáty. Nemusíte se bát, že jsou šetrné prostředky méně účinné. Právě naopak! Mají mnohem více aktivních pracích látek, takže prádlo krásně vyperou. Prací prostředky Eurona jsou dokonale rozpustné, což určitě ocení lidé, kteří se potýkají s kožními problémy. Jsou vhodné i pro alegiky nebo děti s atopickým ekzémem. 

Rozjasní barvy, protože nezanáší vlákna - prádlo není zašedlé a zanesené špatně rozpuštěným práškem z běžných obchodů (jak můžete vidět na obrázku). A jako bonus navíc jsou několikanásobně koncentrované, to znamená, že se dávkuje málo, dlouho vydrží - ta odměrka je tak malinká, až Vás to napoprvé zaskočí :). A také Vám doma tím pádem nezabírají místo (malé balení prášku 935 g vystačí na 42 praní. Schválně se podívejte doma, jak velkou krabici máte na tolik praní s běžným práškem z obchodu). A v neposlední řadě šetříte životní prostředí, nevypouštíte žádné nerozpustné látky do odpadních vod.

JAK ZAČÍT 

Vyčistěte pračku Čističem pračky (objednací kód 3013). Hned Vám řeknu proč.  V každé pračce se tvoří plísně, ulpívají v ní zbytky vodního kamene, nečistoty, plnidla z komerčních pracích prášků, gelů a aviváží, které se mohou uvolňovat při praní do tkaniny prádla a my je pak nosíme. Pokud není pračka čištěna, perete ve špíně, která v ní je! Prádlo tedy nemůže být čisté! Pokud jste pračku nikdy nečistili, vyčistěte ji pořádně. Pračka musí vonět! Možná budete potřebovat na první čištění více balení čističů (2-5 balení). Dále pak stačí čistit každé 3 měsíce....nebo prát v Euroně, která plnidla neobsahuje a čistit jednou za rok :) Prací prášky mají navíc speciální složku, která zabraňuje usazování vodního kamene uvnitř pračky.

PEREME S EURONOU

Vybrat si můžete ze široké nabídky pracích prášků, gelů nebo tablet. Obecně platí, že prášky jsou účinější na skvrny a špínu (praní od 40°C), prací gely jsou šetrnější a více voní (praní od 30°C). Záleží tedy, jaké prádlo perete, co máte radši, nebo to můžete střídat :)

Prací gel i aviváž před použitím protřepejte, aby se spojily všechny složky. Toto pravidlo v podstatě platí pro všechno tekuté u Eurony :)

Prací prostředky se vkládají ve speciální odměrce v dávkovacím vajíčku přímo do bubnu pračky pod prádlo. Zvyknete si na to lehce, a je to pohodlné. Odměrku i s dávkovacím vajíčkem vytáhnete pak čistou, připravenou pro další praní. A proč to tak je? Důvod je prostý - pracího prostředku se dává tak málo, že by se ze šuplíku nemusel celý obsah k prádlu vůbec dostat.

Sadu odměrek zakoupíte pod objednacím kódem 4008, stojí 9 Kč, a máte je už napořád :) 

Na praní stačí malá bílá odměrka a dávkovací vajíčko - viz obrázek. A takto vložíte přímo do bubnu k prádlu! 

Při praní nepřeplňujte pračku! Naplňte ji pouze tak, aby mezi prádlem a bubnem zůstal prostor cca o velikosti dlaně. Pokud je pračka přeplněná, prádlo tam nemá dostatek místa, není proto zaručeno kvalitní vyprání a vymáchání.

Dávkování pracích prostředků Eurona: na 5-7 kg prádla: 30 ml prášku (malá bílá odměrka-viz obrázek), 20 ml gelu (to je větší půlka malé bílé odměrky). Jsou na ní vyznačeny rysky.

Do šuplíku pračky dávkujeme pouze aviváž. A ta od Eurony není jen tak ledajaká ;)

AVIVÁŽE S KONDICIONÉREM od Eurony

Zajistí, že bude Vaše prádlo měkké a opravdu dlouho voňavé. Aviváže neobsahují žádná barviva - prádlo tedy nešedne. Voňavé prádlo si můžou dopřávat i alergici, astmatici a ekzematici - ze zkušenosti zákazníků jsou tyto aviváže velmi dobře snášeny. Aviváže obsahují přírodní parfémy - vybírat můžete z 29 nádherných vůní včetně hypoalergenních. Jsou 8x koncentrované, to znamená, že Vám ušetří místo ve Vaší koupelně či prádelně.  1000 ml vystačí na 55 praní.  

Před použitím důkladně protřepejte. Dávkujte 18 ml na pračku (to jsou pro představu 3 víčka od pet lahve).

Díky speciální složce ELASTIL® se téměř obejdete bez žehlení. Prádlo ždímáme maximálně na 1000 otáček, nejlépe na 800. Složka ANTI-FLASH® zabraňuje vzniku statické elektřiny.

PESTRÁ NABÍDKA - stačí si jen vybrat ;)

Eurona má opravdu širokou nabídku pracích prostředků - prášky, gely, tablety. Vybírat můžete z univerzálních prostředků nebo prostředků na bílé prádlo, barevné a pestré, černé a tmavé, Baby sensitive pro děti a citlivou pokožku, nebo speciální prostředky na sportovní oblečení, softshellové oděvy, džíny, ruční praní, na vlnu a jemné tkaniny, ale také na záclony nebo na péřové bundy.

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ

Prací prášky Eurona by Cerny získaly certifikát Ekologicky šetrný výrobek, evropskou značku ECOLABEL a také ocenění Česká kvalita.

ROZDÍL UVIDÍTE A UCÍTÍTE

Efekt praní s Euronou nepoznáte hned po prvním praní. Základem je dobře vyčištěná pračka. Pak trvá asi 4 prací cykly, než se zbytky z předchozích pracích prášků z Vašeho prádla odstraní. Proto buďte trpěliví, a určitě nebudete litovat. Najednou zjistíte, jak má vypadat opravdová bílá, že zašlé oblečení má zase znovu svoji barvu. A největší odměnou Vám bude čisté a voňavé prádlo. S Euronou už napořád :)

S Euronou perete ohleduplně - k lidem, přírodě i k Vašemu prádlu.

ANO, JDE TO JINAK

Nečekejte, až Vám dojdou zásoby. Už dnes můžete mít čisté, zářivé a voňavé prádlo :) 

  • Pečujte o svou pračku - dopřejte jí pravidelné čištění, za tu práci, co pro nás dělá ;)
  • Pečujte o své prádlo - zářivé barvy, neporušená elasticita vláken 
  • Pečujte o své zdraví - používejte prací prostředky bez chlóru, fosfátů, perborátů a plnidel.
  • Pečujte o přírodu - už žádné vypouštění agresivních a nerozpustných látek do odpadních vod.

EKOLOGICKY ŠETRNÉ PRANÍ -  www.euronabycerny.com

Ráda Vám poradím s výběrem těch nejlepších výrobků přímo pro Vaši domácnost.